пʼятниця, 8 травня 2020 р.


Дисциплінуємо дитину: поради батькам

Привчити дитину до дисципліни не тільки в інтересах батьків. Усвідомлення меж покращує загальний настрій дитини, полегшує її взаємодію з людьми. Одна з найбільших проблем для батьків полягає в тому, як дисциплінувати дитину, щоб вона виросла щасливою і пристосованою до життя, уміла не тільки користуватися своїми правами, а й виконувала обов'язки. Дисциплінована дитина знає, що привілеї потрібно заробити.
Щоб зрозуміти, як прищепити дитині дисципліну, батьки перш за все повинні відокремити поняття «дисципліна» від пов'язаних із ним негативних контекстів. Дисципліна не означає покарання або позбавлення привілеїв. Це поняття радше пов'язане з гарною поведінкою, самоповагою, управлінням своїми емоціями, повагою до інших і здатністю долати стреси.
Розгляньмо декілька порад стосовно того, як батьки можуть дисциплінувати дитину.
1. Зберігайте спокій у ситуаціях, коли дитина виявляє непослух. Пам'ятайте, що в цій ситуації ви дорослий, і якщо підвищуєте голос або кричите на дитину, то відмовляєтеся від своєї влади, опускаєтеся на один рівень із дитиною.
Крім того, така ваша поведінка вчить дитину, що прояви гніву і втрата самоконтролю – цілком прийнятні.
2. Дисциплінування дитини має бути позитивним. Не варто критикувати дитину за те, що вона щось зробила неправильно. Натомість скажіть їй, що якби вона вчинила по-іншому, це могло б мати кращі наслідки. Є шанс, що наступного разу дитина вчинить по-іншому.
Якщо дитина не до кінця виконала доручену їй роботу, наприклад, не прибрала речі у своїй кімнаті, ви можете сказати їй, що вона добре зібрала іграшки, але чомусь забула прибрати ліжко. Її кімната виглядала б красивіше, якби вона прибрала до кінця.
3. Будьте послідовними. Це одне з основних правил дисциплінування дитини. Якщо ви дієте непослідовно, це бентежитиме дитину. Дозволяючи їй сьогодні покататися на вулиці на велосипеді, завтра вам не варто забороняти їй це без особливої причини. Установивши для дитини заборону грати в комп'ютерні ігри як покарання за те, що вона не вивчила уроки, ви й надалі не повинні виявляти поблажливість у схожих випадках і дозволяти їй гратися в ігри.
4. Демонструйте дитині позитивний приклад. Якщо ви прагнете, щоб дитина була ввічливою з незнайомцями або запитувала дозволу, перш ніж брати чиїсь речі, не виявляйте грубість у ставленні до людей у її присутності. Прищеплюючи дитині звички здорового харчування, ви й самі маєте вживати тільки здорову їжу.
Якщо ви хочете, щоб дитина вела здоровий спосіб життя і займалася спортом, вам потрібно не просто змушувати її кататися на велосипеді, а вирушати на велосипедну прогулянку разом із нею. Нехай велопрогулянки стануть у вашій родині веселим заняттям або сімейною традицією, а не обов'язком.
5. Ніколи не кажіть дитині фразу: «Тому що я так сказав», щоб показати, що ваші слова не підлягають обговоренню і дитина повинна вам підпорядкуватися. Це неефективний спосіб дисциплінувати дитину. Краще спокійно, але наполегливо поясніть їй, чому вона повинна діяти так чи інакше і чому ваші слова не обговорюються.
Пояснюйте дитині свої рішення: не відмовляйте їй у такому привілеї тільки тому, що вона ще дитина.

Матеріали взяті із сайту

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.