понеділок, 29 листопада 2021 р.

 


Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей.


З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в учнів ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в Абазівській школі були проведені інформаційно-просвітницькі заходи. У класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця».Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Ця виховна година запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників.

25 листопада учні початкової школи відвідали сільський будинок культури,  де завідувач сільської бібліотеки разом із директором клубу організували пізнавальний захід про ті часи.


26 листопада у школі відбувся мітинг-реквієм  біля пам’ятника  жертв голодоморів, на якому виступив учитель історії  Хажанець О.П.Після чого відбулося покладання  колосів до пам’ятника, які принесли із собою діти.

Учні 8 класу – Павлюх Вероніка,  Савеля Максим і Хорольська Валерія підготували тематичний відеоролик про  Голодомор.



 

четвер, 25 листопада 2021 р.

  МІЙ УЛЮБЛЕНИЙ СВІТ – БЕЗ НАСИЛЬСТВА!

     

З 25 листопада по 10 грудня 2021  року проходить щорічна Всеукраїнська акція 

“16 днів проти насильства”.




Міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію  "16 днів проти насильства”. Тисячі  громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу з 25 листопада до 10 грудня активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в регіоні соціальний простір, вільний від насильства.

     Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.
Щорічна акція "16 днів проти насильства” ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати акції символічно наголошують на цьому зв’язку: 25 листопада – Міжнародний день проти насильства щодо жінок, 10 грудня – Міжнародний день прав людини.
У цей шістнадцітиденний період входять й інші важливі для демократичної спільноти дати: 1 грудня – Міжнародний день боротьби за СНІДом, 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством, 3 грудня – Міжнародний день інвалідів, 5 грудня – Міжнародний день волонтера, 6 грудня – річниця інциденту в Монреалі.
Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства   (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.
Україна приєдналася до акції “16 днів проти насильства” 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

 25 листопада соціальний педагог Абазівської ЗОШ І-ІІІ ст. Черевань О.І.  організувала цікавий і пізнавальний захід  для учніів 6-8 класів у сільському будинку культури.Квест із назвою " Світ без насильства" проходив у 3 етапи. На кожній станції діти виконували різноманітні завдання, такі як: визначення видів насильства, що до них відноситься, на другій- обговорювали запропоновані ситуації із життя і визначали, хто є агресором, а хто- постраждалим, а на останній станції діти створювали емблему світу без насильства.Кожен клас створив свою неповторну емблему, на якій відобразилося їхнє бачення світу без жорстокості і креативність.
Захід пройшов у теплій і доброзичливій атмосфері.


вівторок, 23 листопада 2021 р.

 

У  рамках відзначення Міжнародного дня толерантності (16 листопада) та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей, задля пропаганди принципів терпимості та розвитку толерантних відносин між усіма учасниками освітнього процесу з 15 по 19 листопада у школі був проведений  «кольоровий» тиждень толерантності під девізом «Толерантність – шлях до миру та співпраці». План проведення тематичного тижня був насичений і різноманітний. Упродовж тижня всі учні школи брали активну участь у заходах. Щодня було висвітлено план дій на наступний день, оголошено правила, яких необхідно дотримуватися, адже кожен день був тематичним та не схожим на інші.


         У понеділок було проведено  опитування « Що таке дружба?», де учні записували свої відповіді у форматі відкритого мікрофону.

Символ понеділка – зелений колір, який символізує  оздоровлення, безконфліктність.

Вівторок – День усмішки й гарного настрою – розпочинався з дому кожного учня й учителя, адже необхідно було підібрати в одязі чи аксесуарах жовтий колір, який означає позитив, оптимізм. На перервах учні 5-9 класів  брали активну участь у акції «Знайди усмішку»: необхідно було зібрати якомога більше смайлів однієї тематики.

Середа – День відкритості й тактовності. Колір дня – білий, що означає благородство, чесність, відкритість. На великій перерві проведено акцію «Долоньки», мета якої – викликати в учнів почуття вдячності та співчуття.


                                                                         Четвер минув під назвою «День взаєморозуміння та порозуміння». Кольором дня було обрано синій, що символізує оптимізм і спокій, пригнічує агресивність і руйнівні емоції. На перервах учні мали можливість пройти тестування на тему «Який ти друг», а також створили «Дерево толерантності» – символ життя, мудрості, духовної культури людства. З учнями 8 класу проведено тренінг «Назустріч толерантності».

П’ятниця – День ввічливості, колір дня – червоний, що  пробуджує бажання діяти й просто піднімає настрій. У цей день підводили підсумки всього тижня та дарували один одному гарний настрій.Найактивніші класи отримали солодкі подарунки. Ось так весело, цікаво та змістовно промайнув тиждень толерантності в Абазівській школі.

середа, 17 листопада 2021 р.

 




                                                                  „Здорове життя – успіх буття

 

17 листопада 2021 року КЗ «Полтавська обласна Мала академія наук учнівської молоді» було проведено обласний конкурс для учнів 6-11 класів „Здорове життя – успіх буття” у форматі онлайн за допомогою дистанційних технологій освіти.

У номінації „Соціальна реклама”, де  було представлено 115 робіт, брала участь  учениця Абазівської ЗОШ І-ІІІ ст. Юлія Мирошніченко,  науковий керівник Кабак Я. О.

Вітаємо Юлію  та  педагогів-наставників  із зайнятим ІІІ місцем! Так тримати!!!

 


«Моя Батьківщина – Україна»

 

10 листопада 2021 року на базі Полтавського міського центру позашкільної освіти був проведений міський етап конкурсу звітів Всеукраїнської краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна».       

У конкурсі взяли участь 16 звітів експедиційних загонів                ЗЗСО

м. Полтава №№ 1, 15, 17(4), 18(3), 20, 27, 34, 36, 37, Пальчиківського НВК, Абазівської ЗОШ І-ІІІ ст. Роботи були представлені за  6 напрямками.

За словами журі конкурсу, аналіз надісланих матеріалів показав, що  робота в рамках експедиції сприяє утвердженню любові до Батьківщини, вихованню шанобливого ставлення до національних надбань українського народу, наслідуванню найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України як з історичного минулого, так і захисників, які сьогодні відстоюють незалежність та територіальну цілісність нашої держави.

Учнівська молодь активно вивчає рідний край та його довкілля, переймається екологічними проблемами, шукає шляхи їх вирішення.

Журі відзначило оригінальні теми звітів, пошукову діяльність загонів, використання етнографічного матеріалу. 

 Наш  пошуковий загін учнів 9 та 11 класів разом із науковим керівником Цимбалюк Т. А. посів почесне ІІ місце у напрямку «З попелу забуття» після ліцею ”Інтелект” № 17 м. Полтава.

 

 Вітаємо і бажаємо подальших успіхів і перемог!!!

 

понеділок, 8 листопада 2021 р.

 


Сенс учнівського самоврядування в сучасній, демократичній школі полягає не в управлінні одних дітей іншими, а в навчанні всіх дітей основам демократичних відносин у суспільстві, у навчанні їх керувати собою, своїм життям в колективі.
Участь у самоврядуванні допоможе учням сформувати у себе навички демократизму, уміння самостійно діяти, нестандартно мислити, приймати рішення, здійснювати їх і нести відповідальність. 

4 листопада 2021 р. у приміщенні Абазіської ЗОШ І-ІІІ ст. відбулися вибори Голови шкільного учнівського парламенту. Відповідно до Положення про вибори учнівського самоврядування кандидатом на цю посаду міг стати будь-який учень школи 9,11 класів , який має авторитет у класі та школі. Активним виборчим правом були наділені учні 5-11 класів .
Свої кандидатури на посаду Голови учнівського парламенту подали шестеро учениць – 
Катерина Дулич (11 клас), Вікторія Дронга (11 клас),  Половенко Діана (9 клас). Протягом тижня кандидати вели агітацію, намагаючись довести до кожного виборця свою програму, план дій на найближчий час, кожен хотів переконати в тому, що саме він зможе зробити шкільне життя більш демократичним, цікавим і змістовним.

Члени виборчої дільниці у складі учениць 7 класу Калашник Марини, Мирошніченко Юлії , Забори Олени проводили  виборчий процес згідно Положення про вибори президента учнівського самоврядування. Комісія сформувала списки виборців, контрольні талони, виборчі бюлетні.

Вибори пройшли дуже активно і цікаво. І хоча всі кандидати були гідні, за підсумками голосування Головою учнівського парламенту більшістю голосів було обрано ученицю 9 класу Діану Половенко.
Вітаємо новообраного президента з перемогою, бажаємо йому впровадити політику демократичної, нової школи, політику знань, порозуміння та поваги, яка сприятиме демократизації та покращенню життя школи.

ФОТО З ВИБОРЧОЇ ДІЛЬНИЦІ



https://docs.google.com/presentation/d/1AQUOlVzaWXMqus2uMk4Rx-1q1nxdWYf7uqJVQjVZadc/edit?userstoinvite=taniaspytsia%40gmail.com#slide=id.g100b458d3a5_3_6

понеділок, 1 листопада 2021 р.

Щорічно  наприкінці жовтня Центральна служба підтримки програми eTwinning (CSS), що знаходиться у Брюселі , обирає кращі проєкти, які отримали національні відзнаки.

Європейський знак якості – відзнака, що засвідчує якість та успішність проєкту за Європейськими стандартами.

https://www.etwinning.net/en/pub/newsroom/highlights/schools-awarded-the-european21.htm

Ми безмежно щасливі, що маємо аж 4 нагороди за проєкти «Міжнародний день каші» (країна-організатор Україна – учитель Олефіренко Н.Г.), «ArtA4», «Давайте вчитися разом», «Грамотні діти цифрової епохи».

Хочу подякувати теперішнім п’ятикласникам за їх активну роботу, батькам і колегам за підтримку.

А далі – на нас чекають нові плани, нові , сподіваюсь, успішні проєкти.


Учитель-координатор Наталія Олефіренко